Certifikáty ISO - iso 9000, iso 9001, iso 14000

English

CSA STAR

Certifikácia podľa CSA STAR

Neexistujú žiadne pochybnosti o rastúcom dopyte v oblasti cloud computingu. Organizácie, ktoré outsourcujú služby poskytovateľom cloudových služieb, majú obavy o bezpečnosť svojich údajov a informácií. Dôvera zákazníka sa stáva čoraz dôležitejšou.

 
Certifikácia CSA STAR je prísne, nezávislé posúdenie bezpečnosti poskytovateľa cloudových služieb treťou stranou. Certifikácia STAR je založená na dosiahnutí požiadaviek ISO/IEC 27001 a špecifického súboru kritérií uvedených v matici Cloud Controls Matrix. Certifikácia STAR ukáže organizáciám aké vyspelé sú ich procesy a pre ktoré oblasti je potrebné zvážiť zlepšenie na dosiahnutie optimálnej úrovne zrelosti. Tieto úrovne sú označené ako ocenenia "Bronze", "Silver" alebo "Gold". Certifikované organizácie sú uvedené v registri CSA STAR ako "STAR Certified".
Je to veľká konkurenčná výhoda pre tých, ktorí majú certifikáciu CSA STAR. Dosiahnutím certifikácie STAR, poskytovatelia cloudových služieb každej veľkosti budú môcť potenciálnym zákazníkom lepšie porozumieť v oblasti úrovne bezpečnostných kontrol.

 

Cloud Security Alliance (CSA) je popredná svetová organizácia, ktorá sa venuje definovaniu a zvyšovaniu povedomia o osvedčených postupoch, ktoré pomáhajú zabezpečiť bezpečné prostredie pre cloud computing. Členstvo v aliancii zvyšuje dôveru bezpečnosti dát aj vďaka členom CSA Star, ktorí sú najvýznamnejšími medzinárodnými organizáciami v oblasti IT služieb. Ďalšie informácie o službe CSA Star nájdete na stránke https://cloudsecurityalliance.org

 

       

         VZOR: Certifikát CSA STAR     

 

 

V prípade Vášho záujmu o certifikáciu kliknite prosím sem.

 

Revidovaná schéma CSA STAR CCM ver.4 systému bezpečnosti poskytovania cloudových služieb

V januári 2021 bola vydaná CSA STAR CCM ver.4, ktorá nahrádza CSA STAR CCM ver.3.0.1.

V súčasnej dobe QSCert prepracováva postupy auditovania podľa CSA STAR CCM ver.4, s cieľom ukončiť tento proces do septembra 2021.

Certifikované organizácie by mali prispôsobiť svoj systém novým a zmeneným požiadavkám. GAP analýza je uvedená priamo v CSA STAR CCM ver.4 https://cloudsecurityalliance.org/research/cloud-controls-matrix/